Hakkımızda

EAA - Emre Arolat Mimarlık, 1987 yılında anne-babasının ofisi Arolat Architects'te yardımcı tasarımcı olarak başlattığı Emre Arolat'ın mimari uygulamalarının devamı olarak Mayıs 2004'te Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından İstanbul'da kuruldu. Bugün EAA değil Türkiye'nin en büyük mimarlık ofislerinden sadece biri, İstanbul'un yanı sıra New York ve Londra'daki ofisleriyle de küresel sahnede tanınan bir varlığa sahip. Stüdyo, kuruluşundan bu yana kentsel ana planlardan havalimanlarına, konutlara, kültürel yapılara ve iş yerlerine kadar etkileyici geniş bir çalışma yelpazesi inşa etti.

Uygulama, 2014 yılında Mies van der Rohe Avrupa Mimarisi Ödülleri'nde Seçilmiş Eser olarak kabul edilen Minicity Tema Parkı ile çok erken uluslararası ilgi gördü. İpekyol Tekstil Fabrikası Binası ile birlikte 2010 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda uluslararası ödül aldı. Manzarayla mükemmel bir uyum içinde olan son çığır açan proje Sancaklar Camii, 2015 yılında Mies van der Rohe Ödülü'nün seçilmesi ile birçok başka projeye layık görüldü.

EAA, bağlamın kimliğini ve köklülüğünü kültürel, tarihi ve coğrafi koşulları içinde, çağdaş dünyanın kaçınılmaz talepleri ile sonuç olarak zorlayıcı bir tasarım sunmayı başarmak için uzlaştırma yeteneği ile büyük saygı görüyor. Büyük ölçekli ulusal ve uluslararası projelerde deneyimli olan stüdyo, dünya çapındaki mühendislik ve danışmanlık firmalarıyla işbirliğine öncelik veriyor ve bunları gerçekleştirmek için en son bilgisayar programlamasını benimsiyor. Tasarım en küçük detaya kadar takip edilir, kapsamlı bir şekilde detaylandırılır, çözülür ve çizilir.

2013 yılında Rizzoli New York tarafından yayınlanan ve Philip Jodidio ve Suha Özkan'ın editörlüğünü yaptığı 'Context & Plurality' monografisinde derlenen stüdyonun dikkat çeken eserleri, Londra'da Design Museum ve Royal Academy of Arts gibi birçok önemli kurumda sergilenmiştir. RIBA'da ve Venedik'te Uluslararası Mimarlık Bienali'nde hem 2012 hem de 2016'da sunuldu.

Uygulamanın kurucu ortağı ve baş tasarımcısı Emre Arolat, prestijli üniversitelerde uluslararası arenada öğretim görevlisi aranmıştır. Yakın zamanda, 2017 Güz Dönemi'nde Norman R. Foster Konuk Profesör olarak Yale School of Architecture'da Advanced Studio'da ders verdi. Arolat, 2012 yılında ilk İstanbul Tasarım Bienali'nin eş küratörlüğünü üstlendi. 2015 yılında Uluslararası Mimarlık Akademisi tarafından profesörlük unvanını aldı.

QR
QR Code
Adres

Levent, EAA - Emre Arolat Architecture, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Telefon Numarası

0212 284 70 73

Websitesi

emrearolat.com

Yayınlayan

Buldink.com tarafından yayınlanmıştır.

mood_bad
  • Yorum Yapılmamıştır.
  • Yorum Bırak